Як знаходити оригінальні ідеї для творчості? Спитайте у геніїв!

Будь-яка творча людина нерідко стикається з проблемою відсутності ідей для реалізації. Це стосується не тільки літератури, а й інших видів мистецтва. Що ж робити, якщо і в голові і в серці порожньо, ти стоїш на перехресті і не знаєш куди податися?

Іноді, якщо таке відчуття порожнечі триває досить тривалий час, в гості приходить депресія, тоді пиши «пропало», як говориться у відомому фільмі. Однак, коли настає період емоційного безпліддя не варто впадати у відчай.

Перше і найголовніше, про що ми повинні собі нагадувати знову і знову: ми цілодобово підключені до бездонної джерела знання і натхнення. І якщо колись цей зв’язок обривається, слід розуміти, що перешкоди створюємо ми самі. Це можуть бути страх невдачі, ретельно приховуваний комплекс неповноцінності, приховане бажання за допомогою творчості довести комусь конкретному або всьому світу, що ви чогось варті.

Звичайно, не завжди є настрій і можливості сидіти і копатися у власній душі, розбираючись, чому мені сьогодні з ранку не пишеться. Хоча, по правді сказати, подібний аналіз для будь-якого поважаючого себе митця конче необхідний. Він допомагає зрозуміти людську природу і себе самого, щоб надалі реалізувати це розуміння в формі художніх образів. Справжній художник — це перш за все психолог, знавець людських душ, а вже потім письменник, скульптор чи поет.

Так ось, якщо сидіти і чекати свою гулящу музу стає не під силу, потрібно проявити ініціативу і наполегливо запросити її завітати. Люди, які домоглися багато чого в різних сферах, нерідко використовували практику, доступну кожному з нас. Це так звана «бесіда з великими». У чому її суть?

  1. Усамітніться в кімнаті, і переконайтеся, що вас не чіпатимуть найближчі хвилин 30;
  2. Сідайте в зручну позу, закриваєте очі і максимально розслабляєтеся. Важливо, щоб тіло, включаючи м’язи обличчя були максимально розслаблені. Чим краще це буде зроблено, тим більшого ефекту досягнете. Можна вімкнути медитативну музику;
  3. На наступному етапі задійте власну уяву на повну. Малюйте собі в найдрібніших подробицях кімнату, в якій ви перебуваєте разом з великими людьми або геніями, яким ви найбільше симпатизуєте. Намагайтеся уявити собі кожну деталь інтер’єру, костюми, погляди, почуйте голос співрозмовника, інтонації та інші дрібниці, які надали б вам відчуття реальності.
  4. Коли картинка придбає максимальну ясність, почніть розмовляти з вашими гостями. Наприклад, ви представили себе в суспільстві Рея Бредбері. Запитайте у нього, про що він порадив би написати, який літературний прийом застосувати. Як створити систему образів і таке інше. Уважно слухайте відповіді. Можливо, ви не почуєте щось конкретне відразу під час цього уявного розмови. Однак, практикуючи такі бесіди регулярно, ви почнете помічати, як ідеї спливають у вашій голові одна за одною і ви станете улюбленцем музи.

Можливо, з першого або другого разу у вас не буде виходити дуже добре. Однак з часом ви здивуєтеся отриманим результатам.

Автор: Руслан Бєдов

Сподобалось? Поділись з друзями!

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

0 thoughts on “Як знаходити оригінальні ідеї для творчості? Спитайте у геніїв!”

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *