8 простих порад письменникам від Ніла Геймана

1. Пишіть.
2. Пишіть одне слово за іншим. Знайдіть відповідне слово, запишіть його.
3. Закінчуйте то, що ви почали писати. Робіть що завгодно, але тільки закінчите це.
4. Відкладіть написане вами. Потім прочитайте, як ніби ви ніколи не читали цього раніше. Покажіть написане друзям, думка яких для вас цінна і яким до душі ваш стиль письма.
5. Пам’ятайте: коли люди говорять вам, що щось не так, або їм не подобається, вони майже завжди мають рацію. Коли вони говорять вам, що саме, на їхню думку, неправильно, і як це виправити, вони майже завжди неправі.
6. Виправляйте написане. Пам’ятайте, що рано чи пізно, перш ніж досягти ідеалу, вам доведеться викреслювати, рухатися далі і починати наступну сторінку. Прагнення до ідеалу – це немов шлях до горизонту. Продовжуйте рухатися.
7. Смійтеся над власними жартами.
8. Головне правило літературної роботи: якщо ви займаєтеся цим з достатньою впевненістю і вірою, вам дозволено все, що завгодно (звичайно, це правило стосується не тільки для письма. Його можна застосовувати до життя в цілому, але воно особливо добре спрацьовує під час письма). Тому пишіть вашу історію так, як вона повинна бути написана. Пишіть її чесно і намагайтеся розповісти її якнайкраще. Я не впевнений, що існують якісь інші правила. Принаймні такі, про які варто було б говорити.