“Безодня” (збірка військових оповідань), Влад Сорд. (в-во “Дім Химер”)

Мій традиційний огляд, по абзацу на кожне з оповідань збірки, майже без спойлерів і загальне резюме.

ПРО АВТОРА

Влад Сорд – письменник, ветеран російсько-української війни (позивний “Змій”), поет. Засновник і художній редактор видавництва «Дім Химер»

 

ПРО КОЖНЕ ОПОВІДАННЯ ОКРЕМО

 

1. Безодня. Відкриває збірку однойменна оповідка. Це містика. Наче не страшна, але насправді — дуже страшна. Скільки наших людей пішло до тієї донбаської безодні, страшно уявити. Добре, що вони нас прикривають і з того світу — прорвемося!
2. Ритми милосердя. Про дівчину, про НКВС, про сучасну війну, про людей, які цю війну виграють врешті решт. Паралелі та алюзії, дуже жорсткі й правильні. Такі оповідання треба кожного дня всім дітям від 18 до 100 років, читати, які ще і досі не виросли зі штанців СРСР.
Влад Сорд. Автор Збірки “Безодня”
3. Силуети. Містика. Просто шикарна містика. Сюжет не новий, обіграний багатьма письменниками фентезі. Написано – дуже атмосферно. Зустрічав це оповідання раніше на одному з конкурсів фантастичної і фентезійної прози.
4. Кіт і пес. Про різних людей на цій війні. Щемливе оповідання. Всі воліють воювати так, як звикли жити, насправді.
5. Цитадель. Одне з оповідань, які умовно відношу до категорії “Соціальний запит на справедливість”. Тема для України важлива. Коли будете читати, то згадайте Врадіївку, Криве Озеро, Миколаїв, нещодавнє убивство підлітка у Прилуках, торішнє вбивство дитини в Переяславі Хмельницькому тощо. Там були масові протести, і ці випадки врешті решт, ці приклади стануть підґрунтям для протестів поодиноких. Це не про війну – це про гідність і справедливість.
6. Вітролом. Історія “Сєвєра”, хлопчини-кіборга з Сум. Суцільна реальність. Жорстка історія.
7. Життя. Це історія найкраща в плані драматургії. Автор, як мені здалося, зібрав в одне ціле три реальні історії (я не знаю чи це правда, це просто моє припущення, але я волію, щоб це було правдою). Сорд майстерно поєднав ці історії і феєрично подав фінал. Далі повторюся: читати всім (можна примусово), хто досі не виріс зі штанців СРСР.
8. 2033. Фантастика. Рекомендую для дітей і підлітків. Цікаво.
Видавництво

ЗАГАЛЬНІ ВРАЖЕННЯ:

  • В збірці є все: жах, гумор, жорстокість, війна в кожній оповідці. Все це майстерно написано, читається легко і зрозуміло. За кожним словом – реальні життя і смерть, постріли, вибухи, сльози, мат, жаль, ненависть, нерозуміння і ясність кожної ситуації.
  • Мова книги геть не книжна, абсолютно жива і реальна. За кожним героєм бачив живу людину з того чи іншого регіону України саме завдяки нецензурованій мові. Дякую автору і видавництву.
  • 18+, але читати можна всім, особливо тим, хто не розуміє за що йде війна. Нерви мати, правда, треба міцні, бо можете на окремих епізодах не втриматися – збірка таки про війну, реальну, з усіма її розірваними і потрощеними тілами (що менш страшно) і скаліченими душами наших воїнів і цивільних.
  • Ветеранська проза – це гарна проза. У нас тут повний порядок насправді, якщо люди звідти привозять такі історії. Ветеранська проза допомагає зрозуміти і порівняти стан речей тут, на мирній території, і там – де люди гинуть за нашу можливість спокійно жити. Читайте сучасників – вам є чого дізнаватися зі слів очевидців самих страшних подій в сучасній історії нашої країни.
Дякую за книгу автору і видавництву, рекомендую!