Cім принципів справжнього творчого успіху (за Карлосом Кастанедою)

Прочитавши ці сім принципів успішної творчості від Карлоса Кастанеди, я зловив себе на тому, що несвідомо слідую цим порадам. Але завжди користно нагадати собі про те, з чого складається наш творчій шлях.

Першим принципом творчості є те, що автор сам обирає тему. Автор ніколи не починає працювати, не вивчивши те, про що збирається писати.

Відкидати все зайве – другий принцип творчості. Автор нічого не ускладнює. Він націлений на те, щоб бути максимально простим і зрозумілим своєму читачу.

Автор завжди зосереджений на питанні: “писати або не писати”. Адже  кожен наступний текст є для нього битвою за власну самість – це третій принцип творчості.
Автор повинен бути готовим та відчувати бажання проводити кожен свій поєдинок тут і зараз, не відкладаючи найважче на потім. Однак він не робить це безладно.

Під час творчого кризису, або тупіку справжній автор замість того, щоб нервувати або впадати в депресію, навпаки намагається розслабитися, він відходить від самого себе та нічого не боїться. Тільки в такому стані вищі сили відкривають автору дорогу і допомагають йому.
Це і є четвертий принцип творчості.

Зустрічаючись з чимось несподіваним або незрозумілим, коли одразу складно вирішити що саме з цим робити, автор на якийсь час відступає від проблеми, дозволяючи своїм думкам блукати безцільно. Автор відволікається від проблеми, переключаючи увагу на щось інше. Тут годиться будь-яка справа. Це п’ятий принцип творчості.

Шостий принцип творчості: автор ніби стискає час, кожна мить не має ціни. У творчому процесі секунда – це вічність, яка може вирішити результат бою. Автор націлений на успіх, тому він економить час, не втрачаючи ані миті.

Щоб застосовувати сьомий принцип творчості, необхідно використовувати всі інші принципи, так як він зводить воєдино попередні шість: автор ніколи не висуває себе на перше місце. Він завжди виглядає з-за лаштунків.

Укладено за матеріалами соціальних мереж.