Ера коміксів в Україні. Короткий огляд за матеріалами видань.

Студія RUBIE вже публікувала декілька оглядів комікс-проектів Андрія Данковича та Дениса Скорбатюка. Якщо ви ще не читали їх, то запрошуємо за наведеними посиланнями.

Цей огляд присвячений тенденціям розвитку комікс культури в Україні за останні декілька років. Власне, динамічного розвитку українські комікси та перекладені українською графічні твори іноземних студій, почали набувати з 2014 року. До цього комікси, звісно, існували у продажу, але переважно російською мовою, та їх популярність була доволі низькою. Після Революції Гідності 2014 року ситуація почала кардинально змінюватися і на сьогодні зацікавленість графічним романом зростає, а разом з ним і присутність українського коміксу на  вітчизняному та закордонному ринках.

Український патріотичний комікс

Український патріотичний комікс зʼявився на хвилі зацікавлення свідомих українців власною історією — новою та сучасною. В цьому контексті необхідно згадати декілька назв:

“Воля”, “Воля-2”

Графічна історія, намальована в жанрі стімпанку-фентезі. Почала користуватися величезною популярністю серед читачів з першого ж дня виходу у світ. Автори розповідають про альтернативний світ за участі відомих державних українських діячів часі Української Народної Республіки. Комікс вигідно вирізняється якісним автентичним малюнком, продуманим оригінальним сюжетом та яскравими персонажами, серед яких зустрічаємо гетьмана Павла Скоропадського, першого президента УНР Михайла Грушевського та інших.

“Кіборги”

Графічний роман “Кіборги” розповідає про героїчні сторінки новітньої української історії, сучасниками якої є ми всі. Мова про захисників Донецького Аеропорту від російських загарбників 2014-2015 років. Цей комікс виявився потужною зброєю проти проросійської пропаганди в в українському інформаційному полі. Хоча часу минуло не так багато, але правда в тому, що кожна українська дитина, кожен українець повинен усвідомлювати, якою ціною дістається нашому народові справжня незалежність. Графічний роман “Кіборги” є важливою віхою у висвітленні тих трагічних подій початку російсько-української війни.

Про інші українські комікси

Окрім графічних творів Андрія Данковича та Дениса Скорбатюка, про яких ми згадали на початку публікації, маємо ще цілий ряд коміксів, які користуються неабиякою популярністю серед спільноти поціновувачів мальованих історій: “Охоронці країни”, “Княжа воля”, “Герой мимоволі” та інші. Кожен з них має постійно зростаючу аудиторію  читачів.

Про відомі графічні бренди

Серед українських читачів коміксів також зростає попит на перекладну графічну прозу, зокрема на продукція компанії DC. Видавництво “Рідна мова” випустила у світ відому серію про Бетмена: “Бетмен. Убивчий жарт”, “Бетмен. Суд сов”. Наклад кожного видання перевищує 2000 екземплярів. Цими коміксами цікавляться не тільки діти, але й дорослі.

Популярності коміксів українського та закордонного виробництва сприяє  проведення тематичних фестивалів – comic con. В минулому році команда Студії побувала на Варшавському Комік Коні. Подібні заходи також з розмахом проводяться і в Києві.

Комікси потроху завойовують серця українців.

За матеріалами мережі