МОВНА (РЕ-)ЕВОЛЮЦІЯ НА RUBIE

Питання мови в Україні останнім часом набуває все більшої актуальності і гостроти. Нарешті, українці зрозуміли, що мова – то не просто елемент культури, яким можна тішитися. Мова – це потужна масова зброя, яка створює та знищує цілі держави.
Чому я про це пишу? Як власник цього інтернет-ресурсу, як письменник, врешті решт як громадянин України, при всій своїй лояльності до різних культур (у тому числі російської), я відчуваю, що маю долучитися до існуючого мовного протистояння на боці саме української мови.
Можливо, для когось таке рішення не було б варте статті. Для мене варте і ось чому:
1. Я активно займаюсь літературною справою. У більшості випадків, коли я думаю про новий твір, я його бачу саме російською мовою. Зараз, у світлі відомих подій, я розумію, наскільки важливо розвивати саме україномовним сегмент інтернету, україномовну літературу. Навіть, якщо спочатку виходить не надто “якісно”, потрібно з чогось починати. Саме така діяльність бачиться мені у якості мого вкладу у боротьбі за українську державність.
2. Досить довго у моєму оточенні ніхто не розмовляв українською. Мій батько взагалі вважав, що її не потрібно вчити, адже вона дуже схожа на російську. У місті, де я жив, всі розмовляли російською. Але настав момент, коли я волею долі попав з міста у селище, де моя російська стала причиною агресії проти мене. Так, мене в школі били за те, що я розмовляв російською мовою. Це відбувалося у Східній Україні на початку 90-х. То ж, якщо, хто і може казати про “притеснєніє русскоязичних”, то це я. Але справа в тому, що, не зважаючи на такий стан речей, я відчуваю себе українцем, а не рускім. Я вважаю, що українська мова то моя мова, мова мого міста, мова моєї родини, мова моєї Батьківщини. Це я вам кажу, як українець російського походження, для якого українське питання, це питання власного виживання, власної ідентифікації.
То ж до чого я все це написав?
Справа в тому, що я прийняв рішення суттєво збільшити частку українського контенту на сайті, а також почати повільно, але впевнено орієнтувати ресурс саме на українського письменника-початківця, на українську літературу.
Усі небайдужі запрошуються до цієї благородної справи.
З повагою, Руслан Бєдов

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *