Нові пригоди мудрих людей. Частина 6. Завершення

ЧАСТИНА 6

ДІЯ 1

 

Космічний корабель неземного походження у міжгалактичному просторі. У відсіку, обладнаному під конференц-залу за круглим столом сидять шестеро: чотири анунаки у сріблястих скафандрах, Барсік Зімундович та Тарел Варел. Вони також одягнені у скафандри дещо іншої модифікації, за якими видніються тільки їхні очі, носи і вуса. У скафандр Барсіка Зігмундовича вмонтовано спеціальний чохол для хвоста, яким він час від часу розмахує, наче яничар ятаганом. За вікном періодично проносяться зорі, метеорити, шлейфи космічного пилу та усіляке інше неназване лайно.

Перший анунак: (з хранцузьким акцентом) О, мсьє Барсік, вітаю Вас із вдалим завершенням напрочуд складної операції!

Другий анунак: Приєднуюся до привітань, герр Барсік Зігмундович! Мушу визнати, що я не очікувала на такий швидкий і блискучий результат!

Барсік Зігмундович: Дякую за вітання, достойне товариство! Заради правди мушу зазначити, що операція виявилася легшою, аніж я очікував. Усе йшло чітко за планом.

Третій анунак: Це свідчить про те, що план був розроблений дуже грамотно, тому можете не применшувати Ваших заслуг, пане докторе.

Барсік Зігмундович: О, Верховний, позитивний відгук із ваших вуст для мене особливо приємний.

Тим часом четвертий анунак і Тарел Варел, який сидить поруч, роблять дивні рухи руками, наче грають між собою на чувачі.

Другий анунак: Бараку, а ви не хочете привітати нашого друга із успішним завершенням операції?

Четвертий анунак: (розгублено) Еммм… Так, так, пані, Ангело, я приєднуюся до вітань! Браво, браво, містере Барсіку!

Другий анунак строго дивиться на четвертого анунака та Тарела Варела. Ті чемно кладуть руки на стіл і роблять вигляд, що уважно слухають.

Барсік Зігмундович: Шановні присутні, о Верховний, дозвольте відзвітувати!

Третій анунак: Прошу, пане докторе, звітуйте.

Барсік Зігмундович: Внаслідок операції успішно відпрацьовані усі сім об’єктів. Проте, попередні дослідження, проведені спільно з паном Тарелом Варелом під час транспортування об’єктів, підтверджують побоювання щодо невисокої цінності матеріалу для подальших експериментів.

Четвертий анунак: (радісно) Так я і знав!

Другий анунак: Бараку, притримайте ваші коментарі до завершення доповіді гера Барсіка.

Барсік Зігмундович: (продовжує) отже, ми отримали наступні результати. Об’єкт № 1, самоназва – Мухтар Пукачов: прогресуюча паранояльна шизофренія на етапі парафренії. Об`єкт № 2, самоназва Льоха Вол: погана освіта, токсичне оточення, знижений когнітивний резерв. Об’єкт № 3, самоназва Потап Піздоу: демонстративний розлад особистості, ускладнений маячнею релігійного змісту та надцінної ідеї окремішності галицької раси. Об’єкт № 4, самоназва Вовка Карандаш: друга стадія алкоголізму, хронічний невроз на грунті психотравмуючих подій дитинства, астенічний синдром. Об’єкт № 5, самоназва Шурік Сироїденко: параноїдний розлад особистості. Тяжка анемія. Об’єкт № 6, самоназва Дуся Пантелеймонівна: кокаїнова наркоманія, хронічний психоз паранояльного типу із систематизованою маячнею на тему всесвітньої змови і т.д. Об’єкт № 7, самоназва Анаксімандр Сосенко: стрімко прогресуюча стареча деменція, ускладнена психопатологічним станом, що супроводжується манією величі та філософською інтоксикацією.

Перший анунак: (присвиснувши) Ну і ну…

Четвертий анунак: Оце так-так…

Другий анунак: Картина і справді невтішна…

Третій анунак: Скажіть, пане докторе, чи можна хоч когось із них використати для експериментів?

Барсік Зігмундович: (стукнувши хвостом у скафандрі об підлогу) На мою думку, для експериментів можуть бути використані об’єкти № 2 і № 3. Також вважаю, що об’єкти № 1, № 6 і № 7 абсолютно непридатні для наших цілей і їх слід повернути назад. Що ж до об’єктів № 4 і № 5, маю серйозні сумніви.

Другий анунак: Можливо, їх слід взяти у первинну розробку і провести додаткові дослідження?

Третій анунак: Я теж так вважаю. Нехай Максим Ботштейн вирішить це питання на власний розсуд. Він саме розробляє наноботів супер-плюс класу.

Перший анунак: А що, попередні виявилися не надто ефективними?

Другий анунак: Наноботи екстра-плюс, якраз, ефективні, Ему. Але багато чого залежить від нейронних мереж, у які вони вживлюються. Як показали проведені на попередньому матеріалі експерименти, ми маємо справу з нейронними зв’язками, які сформовані хаотично, непослідовно та з елементами фізіологічних уражень. Тож для роботи з таким специфічним матеріалом, потрібна деяка модифікація.

Тарел Варел, відкривши від здивування вусатий їбальник, зацікавлено слухає розмову. Раптом він встає і схвильовано намагається щось сказати.

Тарел Варел: Та-та-таваріщі! Раз-раз-разрешитє! У міня вап-вапрос!

Другий анунак невдоволено зиркає на Тарела Варела.

Третій анунак: (роблячи дозволяючий жест рукою) Запитуйте!

Тарел Варел: (схвильовано й урочисто) Бит ілі не бит… Жит ілі не жит… етаму народу… етай земле?..  Вот в чом вапрос.

Третій анунак: Сказати по правді, шанси у них благенькі.

Тарел Варел: Вай! Как жал! Какой хароший ребята!

Третій анунак: А головне – мудрі.

Четвертий анунак: хіхіхіхіхіхіхіхіхіхі!!!

Другий анунак критично дивиться на четвертого анунака, але решту анунаків і Барсік Зігмундович починають і собі підхихикувати. Поступово гучний регіт заповнює конференц-залу космічного корабля і, врешті, другий анунак здається і починає й собі сміятися на всю горлянку. Лише Тарел Варел стоїть із сумним виразом на їблеті та скрушно хитає головою в скафандрі.

 

Завіса.

Кінець.

.

.

.

(с) Вуйки Хрін