Пауло Коельо “Бріда” Все, що ви хотіли дізнатися про жіночу магію, але боялися запитати

Автор: Руслан Бєдов

Пауло Коельо не потребує особливої реклами. Зауважу лише, що цей письменник не просто пише гарні книжки. В своїх творах він ділиться з читачем духовним знанням, яке отримав, будучи членом таємого католицького ордену. Сам він називає себе “Воїном Світла”. Його тексти сповнені таємницями людьскої душі, пошуками сенсу життя та своєрідним розумінням віри в Бога. Пауло Коельо настільки серьозно ставиться до магії та духовних практик, що у передмові до “Бріди” закликає не брати приклад з героїв роману, адже невігластво в таких питаннях може дорого коштувати.

Скажу чесно, якби я побачив цю книгу українською на полиці книжкового магазину, то не купив би її. Адже, якщо почитати анотацію до неї, то на перший погляд це типовий жіночий роман, в якому головна героїня знаходиться в пошуках власної жіночої ідентичності. Все це майстерно подане бразильским письменником в магічно-філософському контексті.

Але справа в тому, що “Бріда” потрапила мені до рук в англомовному перекладі. І наважився читати цей твір я тільки заради розвитку своєї англійської.

Ось що з цього вийшло.

Про що книга?

Головна героїня роману – молода незаміжня жінка, що мешкає з матірʼю в одному з ірландських міст. Вона вродлива, має роботу та хлопця, який її любить. Але Бріді цього замало. Вона починає задаватися непростими питаннями про власну природу, про сенс її життя як жінки, про споріднену душу, яка, можливо, також знаходиться в тих самих пошуках, як і вона.

Одного разу в лісі Бріда зустрічає одинака, який назвався магом та пообіцяв їй допомогти знайти шлях до пізнання власної самості. Чому він виявив той інтерес до дівчини, казати не буду. Якщо Вас зацікавить книга, дізнаєтесь самостійно. ;)

Також у Бріди зʼявяється подруга-ворожка. Вона радить молодій дівчині проводити магічні ритуали, які б дозволили поєднати  душу з минулими її втіленнями, аби дізнатися більше про свою другу половинку.

На переплетінні взаємовідносин з магом, ворожкою та хлопцем будується сюжет книги. Це якщо не спойлерити.

Загалом, мені особисто, навіть не зважаючи на мою англійську, читалося легко і було цікаво.

Що мені стало не довподоби? (трохи зніяковіло)

Важко критикувати роботу всесвітньо відомого письменника, але без тої критики цей огляд мав би незавершений вигляд.

Тож більше для проформи, ніж з необхідності, скажу, що роман дещо розтягнутий. Переживання головної героїні висвітлені випукло та глибоко, на противагу іншим персонажам, що викликало в мене відчуття деякого дизбалансу. Ось, можливо, і все.

Резюме

Мені, як чоловіку, було цікаво подивитися на світ очами жінки, яка намагається пізнати відмовську частину власної природи, адже саме в ній, вірогідно, криється таємниця справжньої жіночості. Бо кожна жінка в глибині єства – відьма :)

То ж раджу до прочитання всім жінкам. Чоловіки теж можуть долучатися до цього відьмовського царства, якщо не бояться зламати собі мозок, розплутуючи клубок думок та почуттів пані Бріди.

P.S. Чи існує ця книга українською, я хз. Якщо хто знає, повідомте.

Також чекаю на ваші враження про “Бріду” в коментарях!