Поради для авторів-початківців від Стівена Кінга

1. Спочатку пишіть для себе, а вже потім думайте про читачів. “Коли ви пишете історію, ви її розповідаєте самому собі. Коли переписуєте, ваше головне завдання – викинути звідти всі елементи, які не є історією”.
2. Не використовуйте пасивний стан. “Несміливі письменники люблять пасивні дієслова з тієї ж причини, із якої несміливі коханці люблять пасивних партнерів. Пасивний стан безпечний”.
3. Уникайте прислівників. “Прислівники не є вашими друзями”.


4. Особливо уникайте прислівників поруч зі словами “він сказав” і “вона сказала”.


5. Але не захоплюйтесь досконалою граматикою. “Предметом художньої літератури є не ідеальна граматика, а вміння захопити читача і розказати йому історію”.


6. Магія всередині вас. “Я переконаний, що страх – це першопричина більшості поганих текстів”.


7. Читайте, читайте, читайте. “Якщо ви не маєте часу читати, ви не маєте часу (чи інструментів) писати”.


8. Не турбуйтеся про те, щоб ощасливити інших людей. “Якщо ви маєте намір писати настільки правдиво, наскільки це взагалі можливо, ваші дні як члена толерантного суспільства пораховані в будь-якому випадку”.


9. Вимкніть телевізор. “Телевізор – у процесі роботи чи будь-коли взагалі – це насправді остання річ, яка потрібна амбіційному письменникові”.


10. У вас є три місяці. “Перша чернетка книги – навіть довга – повинна потребувати не більше трьох місяців для написання, не більше довжини сезону”.

11. Існують два секретні шляхи до успіху. “Я залишався фізично здоровим і я залишався одруженим”.

12. Пишіть одне слово за раз. “Неважливо, чи це невелика замальовка чи одна сторінка епічної трилогії на зразок “Володаря перснів”, роботу можливо завершити лише шляхом написання одного слова за раз, слово за словом”.

13. Позбудьтеся чинників, які вас відволікають. “У робочому кабінеті не має бути телефону, а тим більше – телевізора чи відеоігор, у які можна грати”.

14. Дотримуйтесь власного стилю. “Ніхто не може повторити метод роботи письменника в конкретному жанрі, не дивлячись навіть на те, як легко це виглядає збоку”.

15. Копайте. “Історії є реліктами, частиною недослідженого світу, який існував до нас. Робота письменника полягає в тому, щоб, використавши інструменти, якими він володіє, дістати якомога більше цих реліктів зі злежаної землі”.

16. Робіть перерви. “Перечитування своєї книги після того, як вона була відкладена тижнів на 6, стане дивним, часто захоплюючим досвідом”.

17. Викиньте нудні моменти і вбийте своїх улюбленців. “(вбий своїх улюбленців, вбий своїх улюбленців, навіть, якщо це розіб’є твоє маленьке егоцентричне серце писаки, вбий своїх улюбленців)”.

18. Дослідження не повинне затіняти історію. “Запам’ятайте слова “задній план”. Це те, куди потрібно відсунути дослідження: настільки далеко в бекґраунд чи на задвірки історії, наскільки зможете дотягнутись”.

19. Ви стаєте письменником лише у процесі читання і писання. “Найкраще ви навчаєтесь, коли читаєте та пишете багато. А найціннішими уроками з усіх є ті, яким ви самі себе вчите”.

20. Писати – означає ставати щасливим. “Писати – це не заробляти гроші, ставати відомим, призначати побачення, трахатись чи заводити нових друзів. Писати – це магія, як жива вода чи будь-який інший вид креативного мистецтва. Вода вільна. Тому пийте”.