Поради тим, хто пише художній твір

1. “Читайте. Читайте все, до чого тільки можете дотягнутись. Я завжди раджу людям, які хочуть писати фентезі, наукову фантастику чи любовні романи, перестати читати абсолютно все тільки цих жанрів і почати читати тексти всіх інших жанрів, від Баньяна до Баятт” (Майкл Муркок).
2. “Захищайте час і місце, коли і де ви пишете. Тримайте всіх на відстані під час роботи, навіть найважливіших для вас людей” (Зеді Сміт).
3. “Представте головних героїв та основні теми в першій третині роману. Якщо ви пишете гостросюжетний жанровий роман, переконайтесь, що головні теми\сюжетні елементи представлені в першій третині, яку можна умовно назвати вступом. Розвивайте теми і персонажів у другій третині, розвитку дії. Всі проблеми, загадки і тому подібне мають вирішитися у фінальній третині, розв’язці” (Майкл Муркок).
4. “На етапі планування книги не вирішуйте на 100%, якою буде кінцівка. Вона має логічно висновуватися з попереднього розвитку сюжету” (Роуз Тремейн).
5. “Завжди носіть із собою записник. І я маю на увазі ЗАВЖДИ. Короткотермінова пам’ять зберігає інформацію лише протягом трьох хвилин: поки її вдасться викласти на папір, ви можете втратити ідею назавжди” (Вілл Селф).

6. “Сумнівно, щоб хтось із доступом до Інтернету з робочого місця написав хорошу книжку” (Джонатан Франзен).
“Працюйте на комп’ютері, який не має доступу до Інтернету” (Зеді Сміт).
7. “Цікаві дієслова рідко є дуже цікавими” (Джонатан Франзен).
8. “Читайте написане вголос самому собі, бо це єдиний спосіб переконатися в тому, що з ритмічністю речень усе гаразд” (Діана Атілл).
9. “Не пишіть, що місяць світить, покажіть відблиск сяйва на розбитому склі” (Антон Чехов).
10. “Дослухайтеся до критики і порад перших читачів, яким ви довіряєте” (Роуз Тремейн).

11. “Художня література, яка не є персональною пригодою автора в невідоме і жахне, не варта писання ні заради чого, крім грошей” (Джонатан Франзен).
12. “Не панікуйте. На півшляху написання роману я часто відчувала крижаний жах в кишках так, ніби я спостерігала нісенітницю на екрані перед собою і бачила, як у швидкому калейдоскопі переді мною миготять розгромні рецензії, присоромлені друзі, кар’єра, що розсипається на очах, гроші, що тануть, дім під заставу, розлучення… Проте я завжди працювала, зціпивши зуби, в усі кризи і це привело мене туди, де я зараз. Залишити робочий стіл ненадовго теж може бути корисним. Обговорення проблеми допомагає мені пригадати, чого я намагалася досягти, доки не застрягла на місці. Відкласти роботу і подумати завжди дозволяє мені побачити свій рукопис у новому світлі” (Сара Вотерс).
13. “У письменницькому житті є всього одне обмеження — якщо ви не можете це витримати, не потрібно було в це вв’язуватися” (Вілл Селф).
14. “Будьте самі своїми критиками/редакторами. Доброзичливими, але безжальними!” (Джойс Керол Оутс).
15. “Читач — це друг, а не радник чи спостерігач” (Джонатан Франзен).

Джерело — iuniverse.com