Віртуальні видавництва для незалежних авторів

Якщо ви невідомий автор і наважилися запропонували рукопис видавництву, то знаєте – зробити це  вкрай важко. Процедура  займає багато часу (від трьох тижнів до півроку). І що прикро, така тяганина, зазвичай, закінчується нічим. У кращому випадку вам надішлють стандартну відписку, що «рукопис нас не зацікавив».

Останнім часом в інтернеті стають дедалі популярнішими інтелектуальні видавничі системи, за допомогою яких кожен автор має можливість видати власну книгу (в електронному та паперовому варіанті). Що особливо цінно, віртуальні видавництва розміщують власний продукт на найбільших книжкових інтернет-майданчиках. Таким чином автор-початківець може досить легко представити свою творчість широкому загалу і навіть почати заробляти.

Нажаль, саме українських сервісів, які б надавали подібні послуги, не так багато. Сподіваюся, що з часом ця ніша електронної комерції у нас в країні буде розвиватися.

На відміну від більшості видавництв, які, використовуючи бажання авторів неодмінно потримати в руках власну книгу, беруть за це чималі гроші, співпраця з віртуальними сервісами в більшості випадків не потребує вкладання коштів, або ж мова йде про доволі символічну суму. 

Пропоную всім учасникам і гостям Студії декілька відомих мені інтелектуальних видавничих систем, які реально працюють. Можливо пізніше, у міру надходження нової інформації цей список буде поповнюватися:

Ridero.ru — маю власний досвід роботи з цією інтелектуальною системую. За її допомогою успішно видав чотири книги. До речі, всі вони представлені на цьому сайті. Чим привабливий саме цей сервіс? Участь і публікація книг абсолютно безкоштовні. Видавництво виконує верстку вашого тексту «під ключ» в автоматичному режимі, привласнює міжнародний номер і виставляє книгу на продаж в OZON.ru, Litres, AMAZON. Книги продаються як в електронному, так і в паперовому варіанті. Автор отримує свій відсоток від продажів. Суму, яку він хоче отримувати з кожного примірника, автор визначає сам. Правда від цього залежить і ціна за книгу.

Український Авторський портал – відмінна можливість випустити в світ свою книгу як українською, так і на російською мовою. Правда, на відміну від попереднього сервісу УАП за розміщення кожної книги просить символічний внесок в розмірі 40 грн. Присвоєння міжнародного коду та верстка – послуги теж платні. Але є можливість розмістити на продаж власний твір у вигляді «самвидаву» в форматі PDF. Книга продається тільки на порталі, з магазинами сервіс поки не співпрацює.

Bookscriptor – нова видавнича інтелектуальна система. Поки працює в бета-версії. Вартість реєстрації – 300 російських рублів. Добре організований ​​захист авторського права. Простий інтерфейс для редагування і оформлення. Видається як в паперовому, так і в електронному вигляді. Чи присвоюється готовій книзі міжнародний код, мені не відомо. якщо у когось є більш докладна інформація стосовно цього сервісу, поділіться нею в коментарях.

Книгарня першодруків ім. Швайпольта Фіоляще один перспективний проект, але принцип його роботи відрізняється від класичного електронного видавництва. Організатори сервісу використовують принцип так званого «рекомендованого видавництва». В процесі підготовки рукопис проходить всі етапи: від редагування до розповсюдження по національній торговій мережі. Усі затрати компесуються методом краудфандінгу. Співпраця з сервісом — відмінна можливість отримати професійну рецензію на власний текст. На сьогодні Видавництво приймає тільки україномовні твори. Більш докладну інформацію можна отримати за посиланням. Долучаємось!

У процесі роботи з багатьма видавничими сервісами зіткнувся з проблемою оформлення обкладинки книги. Оскільки поки немає можливості заплатити за розробку дизайнеру, доводиться задовольнятися безкоштовними зображеннями, проте за правилами видавництва вони повинні мати відкриту (безкоштовну) комерційну ліцензію. Таким чином, завдання ускладнюється: потрібно знайти відповідне зображення з відповідним доступом. До речі, у випадку з «Книгарнею першодруків» проблеми не існує — обкладенка розробляється професійно дизайнерами видавництва.

Також неможна оминути увагою Видавництво «Strelbooks». Це ідеальний варіан видати власний твір і отримати визнання. Базовий пакет сервісу: розробка обкладинки, розробка макету для електронної версії книги. Видавництво розміющує книги у власному інтернет-магазині «Adronum». Авторам пропонується додаткові платні послуги: коректура, редагування та реклама творів. До початку роботи укладається договір.

Якщо провести дослідження, то в мережі можна знайти доволі багато електронних видавничих сервісів, подібних до тих, про які йдеться у цій статті. Автор поділився інформацією лише про ті з них, з якими мав справу особисто.

Буду радий, якщо хтось розмістить інформацію про художників, які за прийнятні гроші можуть розробити ілюстрації для книг.

Всім натхнення!